Salibandya valmentamaan Pirkkalaan???
SeuraJulkaistu: 11.03.2024 13.00

Salibandya valmentamaan Pirkkalaan???

Pirkkalan Pirkat tarjoaa erinomaisen ympäristön valmentamiseen, niin kokeneelle kuin vasta valmennusta aloittavalle valmentajalle. Perehdytämme valmentajat tehtävään sekä tarjoamme koulutusta ja kehittymismahdollisuuksia erilaisten valmennustehtävien parissa.

Tarjoamme:

  • valmennustehtävään perehdyttämisen
  • seuran toiminnanjohtajan ja valmennuspäällikön tuen valmennustyöhön
  • valmennustiimin, jonka kanssa työskennellä
  • mahdollisuuden olla kehittämässä seuran valmennustoimintaa
  • tiiviin työyhteisön, jossa pääset kehittämään itseäsi ja oppimaan muilta
  • annamme valmentajalle valmennusta tukevaa materiaalia ja koulutusta

Odotamme valmentajalta:

Oma-aloitteisuutta, yhteistyökykyä, positiivista ja innostunutta valmennusotetta sekä halua sitoutua ja kehittyä valmentajana. Odotamme hyviä sosiaalisia taitoja toimia lasten ja aikuisten kanssa sekä osana valmennustiimiä.

Valmentaja toimii yhteistyössä joukkueessa olevien muiden valmentajien kanssa. Pidämme joukkueiden ja rinnakkaisten ikäluokkien välistä yhteistyötä erittäin tärkeänä ja yhteistyö muiden joukkueiden valmentajien ja pelaajien kanssa on osa seuramme päivittäisvalmennustyötä.

Pelaajatausta, liikunta-alan koulutus tai aikaisempi valmennuskokemus salibandystä tai muista lajeista katsotaan eduksi, mutta se ei ole välttämätöntä. Odotamme kuitenkin kiinnostusta lajia kohtaan sekä liikunnallisuutta. Räätälöimme valmennustehtävät jokaiselle erikseen oman kokemuksen, osaamisen ja vahvuuksien mukaisesti.


Lisätietoja:

Valmennuspäällikkö Timo Tukiainen, 050- 5241144, timo.tukiainen@pirkkalanpirkat.fi

Voit lähettää hakemuksesi tällä lomakkeella tai vapaamuotoisesti sähköpostitse yllä olevaan osoitteeseen!