Seuraan uusi harrastepäällikkö
SeuraJulkaistu: 27.09.2023 14.03

Seuraan uusi harrastepäällikkö

Elokuussa seuran toimistolla aloitti uutena puolipäiväisenä harrastepäällikkönä Linda Huhtala.

Kuka olet?

Olen Linda, 25-vuotias liikuntatieteiden maisteri. Aikaisemmin olen valmentanut yleisurheilijoita Jyväskylän Kenttäurheilijoissa ja toiminut harrastepäällikkönä Tampereen Pallo-Veikoissa. Oma lajitausta löytyy lentopallon ja yleisurheilun puolelta.

Mistä sinut löytää?

Teen töitä yleensä maanantaista torstaihin, jolloin minut löytää seuran toimistolta tai Pirkkalan alakouluilta iltapäiväkerhoja vetämästä. Iltaisin ja viikonloppuisin viihdyn Nuolialan lentopallokentillä, sillä pelaan lentopalloa Pirkkain naisten edustusjoukkueessa.

Mitä työnkuvaasi kuuluu?

Omalla vastuullani ovat koulujen iltapäiväkerhojen koordinointi ja esimerkiksi tuleva syyslomaleiri. Työpäiviini sisältyy myös paljon viestinnän ja markkinoinnin tehtäviä. Minuun voit myös olla yhteydessä Jopoxiin liittyvissä ongelmissa. Lisäksi hoidan kaikenlaisia muita seuratoiminnan tehtäviä.

Lindan yhteystiedot:
044 7241248
linda.huhtala@pirkkalanpirkat.fi