D-tyttöjen tiikesarja käynnistyi
1.11.2020 12:04 Uutiset / D-tytöt Blue

D-tytöt Blue Senni, Ella, Irene ja Minttu sekä valmentaja Vesku

Pirkkojen D-tytöt Blue aloitti hyvillä otteilla tiikerisarjan. Turnauksessa oli ohjelmassa kolme ottelua, joista ensimmäisessä vastaan asettui oman seuran Pirkat White. Tällä kertaa seuran sisäinen taisto kääntyi Bluen eduksi. Myös toinen ottelu päättyi Bluen voittoon erälukemin 2-0 vastustajan ollessa Supi Jupiter. Voitokkaiden otteluiden jälkeen turnauksen viimeisessä ottelussa Lempo DT-08 osoittautui liian kovaksi vastukseksi vieden ottelun erävoitoin 2-0.

D-tytöt Blue-joukkueella on takana kaksi turnausta ja yhteensä 6 ottelua. Näistä 4 on päättynyt Bluen voittoon ja joukkueen peli onkin kehittynyt reippaasti kauden aikana. Tyttöjen hyvää fiilistä ja iloista lentopalloa on seuraavan kerran tarjolla 21.11 Virroilla pelattavassa turnauksessa.


   
Lisää uutisia
Pirkkalan Pirkat
Kategoriat