Syksy täynnä energiaa ja yhteishenkeä Pirkkalan Pirkkojen tyttöjen koriksessa
Mini-/MikrotytötJulkaistu: 19.12.2024 11.25

Syksy täynnä energiaa ja yhteishenkeä Pirkkalan Pirkkojen tyttöjen koriksessa

Pirkkalan Pirkkain tyttöjen mini- ja mikrojoukkueet ovat viettäneet syksyn tiiviisti yhdessä treenaten, pelaten ja nauttien urheilusta. Joukkueilla on tällä hetkellä mukana kuusitoista innokasta tyttöä. Joukkuehenki on erinomainen ja yhdessä tekemisen ilo näkyy niin kentällä kuin sen ulkopuolellakin.

Syksyn aikana olemme pelanneet upeita pelejä niin kotikentällä Nuolialan koululla kuin ympäri Pirkanmaata. Olemme ylpeitä siitä, että saamme edustaa kotiseuraamme ja kantaa sen värejä pelitilanteissa.

Kevätkaudella toivotamme tervetulleiksi uusia pelaajia (s.2014-2016) mukaan iloiseen joukkoomme! Treenejä voi tulla kokeilemaan keskiviikkona 8.1 sekä 15.1. klo 16:30–17:30 Nuolialan koululle tai sovitusti muulloinkin.

Lisätietoja antaa valmentajamme Veera Lehtismäki (mikrot) p.040 823 9026 sekä Juha Kantola (minit) p.040 829 5779

Tule mukaan oppimaan, kehittymään ja nauttimaan liikunnan riemusta kevätkaudelle, jolloin mikrot pelaavat Läntisen alueen II divisioonassa ja minit I divisioonassa.